• nalez v moci

    Dobry den p. doktor,

    nejako sa na na mna tie choroby v tehotenstve sypu (a to som pomaly od detstva nebola chora).

    Som v 20 tt, najskor mi v piatok diagnostikovali zapalene hrdlo a ze mi to ide na priedusky a predpisali Bioparox.
    V nedelu som zacala chodit casto na WC a uplne dole som citila tlak. Vysledky krvy: Hgb 127, Ery 4,19, Hct 0,38, Le 11,7, TRo 209, biochemia Gly 4,65, krea 40,6, AST 0,32, Na 138,1, K 4,35, CRP menej ako 5. Podla Dr. krv v poriaku.
    Vysetrenie mocu: Era 10, Le 22, zaplava ploch. epitalii, zaplava kok. bakterii.
    Podla p. doktorky, najpriek negat. zapal. markerom, treba byt v tehotnosti opatrny a nasadila mi Ospexin. Nie je to rychle nasadenie ATB, ked mi v podstate tazkosti zacali v ten den?
    Tiez sa chcem spytat na alerg. reakciu - kedze si nepamatam na ine ATB okrem RULIDU, ktore som brala v mojej minulosti, a vlastne ani neviem ci nemozem byt alergicka na tieto lieky. Ked som si vcera nasadila tabletky tak som mala pocit, ze ma svrbi cele telo, ale nevyhadzala som sa a trosku ma zacalo palit aj tam dole. Ak by som bola alergicka moze to uskodit babatku?

    Dakujem za radu.

    Dobrý deň,
    takže infekcia dolných močových ciest sa neprejaví nálezom v krvi, ak už je pozitívne CRP tak vačšinou už ide o infekciu obličiek, len tak na okraj.
    Infekcia močových ciest v tehotnosti je pomerne častá a je potreba ju preliečiť. Ospexin je bezpečný a účinný. Doporučujem prijímať zvýšené množstvo tekutín.
    Svrbenie tela po tablekty može byť príznakom alergie, plodu to neuškodí, ale asi by bolo vhodné zmeniť antibiotiká.