• Stres

    Dobrý deň pán doktor, písala som vám ohľadom vysokého tlaku. Dala som na vašu radu a ihneď ma hospitalizovali pre preeklampsiu. Stav sa však upravil a nakoľko do termínu pôrodu mám ešte nejaký ten deň pýtala som sa ešte domov, lebo mám 3 ročného syna. Avšak včera sa nám stala veľká tragédia v rodine, moji rodičia sa to síce snažili utajiť, aby ma nestresovali, ale ja som to akosi vycítila a museli mi to povedať...Odvtedy stále plačem a som úplne vyčerpaná, neviem si predstaviť, že by som teraz rodila...Nedokážem sa ukľudniť, aj keď sa veľmi snažím. Od včera mám svetlohnedý hlienovitý výtok a neviem, či je to náznak otvárania (hlienová zátka už mi odišla, som otvorená na 2 cm podľa vyšetrení v nemocnici), alebo len po tých všetkých vaginálnych vyšetreniach čo mi robili. Viem, že vlastne píšem piate cez deviate, ale ja fakt netuším, čo mám zo sebou robiť...

    Dobrý deň,
    i napriek všetkému čo Vás postihlo je podľa mňa najlepším riešením porod čo najskor. Preeklampsia je potenciálne nebezepčné a zákerné ochorenie a teraz musíte egoisticky myslieť na svoje zdravie i na zdravie svojho novorodenca. Podľa toho čo píšete, je Váš nález priaznivý a ja osobne by som bol za provokáciu porodu.
    Držím Vám palce a ozvite sa.