• Ovulacia-kedy?

    Dobry vecer, pan doktor.
    Mam 26 dnovy cyklus, s manzelom sa zaciname snazit o babatko. Nemeriam bazalnu teplotu, pouzila som vsak ovulacny test, ktory dnes ( 13 den cyklu ) ukazal dve ciarky. Takze sme sa snazili, len nepozname vysledok. Moje otazky su...
    1. ak predpokladam, ze ovulacia je dnes ( 13 den alebo okolo neho, kedze to zachytil test ), je v poriadku, ze 2-3 dni dozadu som mala hlien? Nie som si ista, ci tento hlien byva pred alebo pocas ovulacie...pretoze ja ho mavam vzdy 2-3 dni predtym, ako predpokladam ovulaciu, zvycajne nemavam ziadne vytoky ani nebadam hlien ( u mna je to lahke si vsimnut, pretoze pouzivam intimky )
    2. viem, ze je to 50 na 50, ake pohlavie sa narodi, ale AK by ste mohli dat radu, ako a kedy je najlepsie pocat chlapca/dievca? Viem, ze nic nie je iste , ale rada by som poznala vas nazor.
    3. dnes mam aj bolesti v podbrusku, tak by ma zaujimalo, ci to je tiez prejav ovulacie???
    a este 4. co sa prejavuje bolestami v oblasti laveho boku? Dakujem
    Prepacte za tolko otazok :-)

    Dobrý deň,
    nepozorujte sa prosím. To je to najhoršie, čo možete pre otehotnenie urobiť.
    Stresy s testov, hlienov a bazálnych teplot škodia plodnosti najviac.
    Žite ako predtým, nepoužívajte antikoncepciu a uvídte že do 4 mesiacov otehotniete. Ak sa budete pozorovať a súložiť na povel, tak sa Vám to just nepodarí.
    Pohlavie plodu neovplyvníte nijak.
    Bolesti v podbruší sú časté a majú 1000 príčin, z nich jedna je ovulácia.
    Bolesti v ľavom boku možu mať príčiny:
    V črevách
    vo vajcovode
    v močových cestách
    v chrbtici
    v bedrovom kĺbe.