• Rychly porod- otazka- doplnenie.

    Dobry den,
    to s tou placentou ako kus pecienky bolo fakt odporne...chcela som len vediet, ci moze zacat porod bez odidenia hlienovej zatky, bez odtecenia plodovej vody a bez postupnych kontrakcii- t.j. hned su kazdych 5 minut........este raz dakujem

    Dobrý deň,
    ona placenta tak naozaj vyzerá, aspoň tak ju popisujú rodičky, ak ju chcú vidieť.
    Konečne chápem Vašu otázku - áno porod može začať aj bez odchodu hlienovej zátky, aj bez odtečnia plodovej vody, ale kontrakcie sú potrebné, ich pravideľnosť je rozna, začínajú vačšinou á 10 minút alebo nepravideľne postupne sa spravideľnia.
    Možu však začať aj náhle a byť hneď každých 5 miínút.