• otazka???

    Dobry den pan doktor ja viem uz ste mi na moju otazku odpovedali ohladne rubeoly aj CMV v tehotenstve ale moj doktor ma poslal na infekcne a tam mi napisalli toto Seropozitivita rubeoly seropozitivita CMV po kontakte v minulosti.Nevzali na do nemocnice len musim chodit kazdz druhy mesiac na odber krvy. Za vasu odpoved dakujem s pozdravom Katarina

    Dobrý deň,
    proti rubeole máme všetci protilátky, pretože od roku 1971 sa očkuje.
    Po kontakte s CMV máte protilátky, ktoré Vás čiastočne chránia pred reinfekciou, ale CMV je viac druhov, preto na rozdiel do rubeoly nie ste úplne chránená. Odbermi sa sleduje prípadný vzostup protilátok, čo by znamenalo novú infekciu.