• porod sekciou

    Mám pred sebou tretiu sekciu. Prvý syn mal hmotnosť 4250g dĺžku 54 cm. Druhý syn 3950 g a 52 cm. Pri druhom dieťati som si vybrala nemocnicu, kde mali pravidlo, keď raz sekcia, tak už vždy. Mala som šancu porodiť prirodzene pri rozmeroch panvy 22/28/30/18 ? Neviem presne čo jednotlivé hodnoty znamenajú. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    vonkajšie rozmery panvy hovria málo o vnútornýchpomeroch. Obvykle ak má dieťa okolo 4 kg tak sa robí znovu cisársky rez pretože v matenrici sú vyššie tlaky a hrozí prasknutie jazvy.