• Zla poloha plodu

    Dobry den,chcel by som sa opytat, co znamena pre vyvoj plodu ak je zle otoceny a placenta mu tlaci na hlavicku.Da sa s tym nieco robit,ake to moze mat nasledky.Priatelka je v 15tom tyzdni tehotenstva.Dakujem

    Dobrý deň,
    v 15. týždni neexistuje "zlé otočenie plodu", pretože poloha plodu sa mení každou minútou. A placenta naozaj plodu na hlavičku tlačiť nemože, pretože ho chráni plodová voda. Ak Vám toto niekto povedal pri vyšetrení, zvážte zmenu lekára.