• vaginalna infekcia

    Dobry vecer p.doktor. Chcem sa opytat na Vas nazor ako mozno vyliecit /akymi preparatmi/ vaginozu - Proteus sp. a oj.kolonie Gardnerelly. Planujeme s manzelom dalsie dieta a po prvom porode sme si prezili kopec strachu o syna prave vdaka adnatnemu infektu. Este pocas tehotenstva som bola preliecena Macmirorom, pri kontrole po sestonedeli je kultivacny nalez taky ako pred liecbou - proteus a gardnerella. Teraz mi obvodny gynekolog predpisal Polygynax a nasledne vaginalne probiotika. Co v pripade, ze to nezaberie a nalez bude pozitivny? Existuje este nejaky sposob ako sa tychto bakterii nadobro zbavit. Nemam ziadny vytok, palenie ani svrbenie. Este jedna otazka - je naozaj potrebne v prvych tyzdnoch tehotenstva vysetrovat zenu vaginalnou sondou? Bojim sa hlvane mozneho prenosu infekcie. ..Velmi pekne dakujem.

    Dobrý deň,
    neexistuje dovod sa uvedených baktérii zbavovať, iba v prípade, že Vám robia obtiaže. Gardnerella može byť normálnou súčasťou flóry pošvy, pokiaľ nemáte páchnúci výtok, tak je naprosto nezmyselné Vás liečiť, pretože ide o Vašu normálnu flóru a Gardnerella sa Vám vždy vráti. Okrem toho určite gardnerela ani Proteus nerobia adnátny infekt.
    Vaginálna sonda je štandardným a potrebným vyšetrením a možno ste postrehla, že sa používa JEDNORAZOVÝ NÁVLEK na sondu, takže infekcia nehrozí.