• Výsledok cyto steru.

    Dobrý deň, absolvovala som po roku pravidelny prevent. cyto ster z krcka mater. Dnes som sa telef. informovala na výsledky. Sestricka mi do telefonu povedala, ze je to v poriadku, z labakov prisli výsledky - benígne zmeny a kontrolu mi urcili o 6 mesiacov. Potvrdil to aj lekár. Ked som sa informovala, ze preco mam ist na kontrolu uz o 6 mesiacov, ked je to podla nich v poriadku, vraj si to niekedy laboratoria tak vyziadaju, ale vraj podla vysledkov je to v poriadku. Co si o tom myslite? Ak je to v poriadku, preco kontrolne stery uz o pol roka ? A ak sa im tam nieco nezda, nie je pol rok dlha doba ?( bojim sa aby sa nieco za ten cas nezvrhlo a aby uz nebolo neskoro.... ) Som z toho dost nervozna, mam 36 rokov a 3 deti, mam strach. Pravidelne chodim na prevenciu, zatial bolo vzdy vsetko OK.

    Dobrý deň,
    máte zrejme zápalové zmeny, ktoré neznačia predrakovinové zmeny. Kontrola za pol roka ukáže, či sa stav upravil, alebo pretrváva. Je to normálny postup.