• Anémia a tehotenstvo

    Dobrý deň, s manželom už dlhšiu dobu uvažujeme o dieťatku. Chcela by som si však byť istá, že môj zdravotný stav nepredstavuje prekážku. Už 5 rokov sa liečim na zníženú funkciu štítnej žľazy. Ako sprievodný jav tohto ochorenia ma trápi vysoký prolaktín, sideropenická anémia, vypadávanie vlasov. Pri užívaní parlodelu sa mi hodnoty prolaktínu dostali do normy, no keď vysadím na dlhšiu dobu železo (Sorbifer), hodnoty železa klesnú. Chcela by som sa opýať, či je možné užívať Sorbifer dlhodobo (roky) a či nedostatok železa nemôže spôsobiť problémy v tehotenstve, či prii pôrode.
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    v prvom rade by ste mala mať znormalizované hodnoty hormónov štítnej žľazy, často sa potom upraví prolaktín sám. Takže treba poriadne skontrolovať hormonálnu situáciu, a nasadiť liečbu podľa toho. Sorbifer možete užívať dlhodobo.