• mirena-krvacanie

    Dobry den.Mam zavedenu Mirenu od 23.7.2008. Po zavedeni som nemala ziadne obtiaze az na nepatrne spinenie.13.8. som dostala menstruaciu, ktora do dnesneho dna este neskoncila.Prvych 5 dni bolo krvacanie velmi silne, teraz omnoho slabsie, ale vytrvale. Mirenu som si dala zaviest aj kvoli silnemu menzesu, ktory mam od druheho porodu- pred 3 a pol rokmi a aj po tretom porode- pred rokom problem silneho krvacania pretrvava, som aj anemicka. Mam 32 rokov, este stale kojim najmensie dieta.Je to len jeden z vedlajsich ucinkov, to krvacanie?Dost ma to obtazuje a na nete som citala skusenost jednej pani, ktora takto krvacala cely rok, potom si ho dala vybrat. Za Vasu odpoved vopred dakujem .
    Eva B.

    Dobrý deň,
    Mirena síce obsahuje hormóny, ktoré tlmia krvácanie, ale žiaľ niekto na toto cudzie teliesko može reagovať predĺženým krvácaním. Niekedy stačí dať lieky proti krvácaniu, vrátan vitamínu C a stav sa upraví. Vaša situácia je komplikovanejšia aj kojením, kedy homornálna situácia je celkovo iná. Navštívte gynekológa, aby Vás vyšetril a doporučil nejakú liečbu.