• zrelosť placenty

    Dobrý deň.
    V 34.týždni na USG mi do výsledkov napísali: placenta fundus ZS typ III. Mala som nariadený kľud, aby sa bábo nenarodilo skôr aj kôli inkompetencii krčka maternice.Teraz som 36/4 týždni a aj teraz ultrazvuk potvrdil zrelosť placenty typ III ,kde mi doktor povedal,že môžem porodiť skôr, ako je termín pôrodu (16.9.2008)
    Rada by som vedela či zrelosť placenty ovplyvňuje rast plodu, pôrod alebo či nejak neohrozuje moje bábo v brušku.
    ďakujem

    Dobrý deň,
    zrelosť placenty je veľmi subjektívny jav, ktorý podlieha trochu dojmológii lekára. Okrem toho ide o doplňujúci faktor, ktorý sám o sebe nič neznamená.
    Takže ak plod rastie symetricky, má dosť plodovej vody a normálne prietoky, tak zrelosť placenty nič neznamená. Avšak ak plod zaostáva v raste a sú aj iné príznaky placentárnej nedostatočnosti, tak zrelosť III pred 34. týždňom može znamenať ďalšiu známku nesprávne fungujúcej placenty.