• Zapal prsnika??

    Dobry den!
    Mam 3-mesacne babatko, ktore kojim (kazde 2-3 hod.). Z nicoho nic ma zacal boliet lavy prsnik. Chcem sa opytat, ci moze ist o zapal, kedze vsade sa pise, ze je stvrdnuty a opuchnuty pri zapale a ja ho mam normalne makky, ani si nenahmatam nejake hrcky. Boli ma zvacsa pri dotyku a miernom tlaku na urcite miesta. Po kojeni z neho necitim ziadnu ulavu. Mam trochu zvysenu teplotu, som unavena. Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    skor ako o zápal ide o tzv. retenciu mlieka. Pomožu studené obklady (niekedy aj studený tvaroh na prsník), jemné poklopové masáže. Ak by Vám vybehli teploty nad 38, zrejme ide o zápal a je vhodné podať antibiotika.