• problem?

    Dobry den,
    prosila by som o radu.Vzdy som mavala viac menej pravidelnu menstruaciu, antikoncepciu som nikdy neuzivala a ani som nemala ziadne väcsie problemy.Teraz som dva roky po druhom porode a pred casom sa moj cyklus mierne zmenil. Menstruaciu mam stale pravidelne (29- 31 den cyklu ako obvykle), ale uz asi pol roka sa zacina hnedym vytokom,ktory trva tri dni, na stvrty den nic, mam pocit, akoby menstruacia skoncila, a potom na piaty den sa rozbehne riadne krvacanie, ktore trva opät klasickych 5-6 dni.Prv som si to nevsimala, ale teraz neviem, ci to nesignalizuje nejaky problem, ked je to takto pravidelne.Navyse by sme chceli tretie dieta, riadime sa metodou plodnych a neplodnych dni a pri takomto priebehu menstruacie neviem, ci sa zaciatok cyklu meria od nastupu vytoku alebo az od riadneho krvacania.Dakujem za radu.

    Dobrý deň,
    mala by ste byť vyšetrená aby sa vylúčila organická príčina špinenia (polyp, myóm). Ak sa nepotvrdí, doporučil by som gestagény na druhú fázu cyklu, ktoré by pomohli udržať sliznicu až do očakávanej menštruácie.