• Menštruačné krvácanie

    Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, ohľadom menštruačného krvácania, ktoré je príliš dlhé a časté. 10.10.23 som začala špiniť, spočiatku som predpokladala,že ide o menštruačné špinenie, keďže som menštruáciu očakavala, hoc prišla o týždeň skôr. Špinenie mi trvalo týždeň, zatiaľ čo po týždni sa špinenie zmenilo na menštruačne krvácanie, ktoré trvalo ďalší týždeň. Celkovo som menštruovala 2 týždne, a prestala som krvácať 25.10.23.
    Ale počas víkendu sme mali s partnerom intezívnejší pohlavný styk a zas som začala krvácať v nedeľu, 30.10.23. Spočiatku som si myslela, že ide len o príznak búrlivejšieho pohlavného styku, ale krvácanie pretrváva dodnes (2.11.23) a je sprevádzané celkovým pocitom nepohody a tlaku v podbrušku.
    S menštruáciou mám občas problem, môj cyklus je 30 dní, ale druhý mesiac mám nepravidelné krvácanie. Už mi to naháňa strach, preto sa chcem spýtať, čím to môže byť spôsobené a ako postupovať ďalej. Na PP som objednaná až 30.11.23.
    Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    bolesti spojené s krvácaním sú dovodom návštevy Vášho lekára, pri problémoch je potrebné ho vyhľadať hneď. Dôvodov môže byť veľa, od hormonálnej poruchy, cez zápal až po zmeny na krčku. Spravte si pre istotu aj tehotenský test a potom navštívte čo najskôr gynekologa.