Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok , odbornik3

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

  • Tmavo hnevý výtok

    , Autor: odbornik2

    Dobrý deň, už dlhšie ma trápia menštruačné problémy. V Decembri (2010) som vysadila antikoncepciu, a keďže som dúfala že sa mi cyklus upraví a spravidelní tak tomu tak nieje. Od vysadenia tabletiek je to už 7 mesiacov a každým mesiacom je to len horšie a horšie. Menštruácia mi chodí ako sa jej chce. Niekedy mešká aj 10 dní, inokedy príde aj o 8 dní skôr. A raz su veľmi bolestivé a zasa o mesiac slabé a bez bolesti ako by som ich ani nemala. A pred týždnom mi skončil cyklus (27.6) a o 5 dní na to mi začalo ako by špinenie, niečo ako hnedý výtok. Dnes mám ten výtok už tretí deň a zdá sa mi že je každým dňom o niečo silnejši. Doteraz som žiadne takéto problémi nemala.Aj keď posledný mesiac som bola dosť v strese a momentálne som chorá beriem tabletky, a beriem aj tabletky ktoré sú na prírodnéj báze na posilnenie rastu vlasov a na zdravú pokožku. Nemôže to byť spôsobené nimi? A pred dvoma týždňami mi robil môj gynekológ hormonálny profil a štítnu žľazu som mala v poriadku a mala som vraj veľmi máličko zvýšený testosterón. S touto otázkou sa obraciam na Vás pretože sa veľmi bojím a môjho gynekológa nechcem stále ,,otravovať" :) Za vašu radu a odpoveď Vám moc moc ďakujem!!

    Odpovedá: odbornik3

    Dobrý deň,
    pomerne jednoduché, berte antikoncepciu až kým nebudete plánovať dieťa, potom ju vysadíte a gravidita stav vyrieši.

Podobné otázky