• schudnutie a nepravidelna menstruacia

    Dobry den,
    mam 29 rokov a nepravidelnu menstruaciu. Vysetrenia mam spravene, som v poriadku. Problemom je to, ze som v poslednej dobe dost schudla a mam aj zaroven fyzicky narocnu pracu, nedari sa mi preto pribrat. Kondicne aj celkovo sa citim velmi dobre a nechcem preto na seba tlacit tym, ze budem extremne jest a zatazovat sa. Mam vyvazenu zdravu stravu. Gynekologicka mi radi nasadit antikoncepciu, ktorou by sa mal cyklus upravit, sama vsak vravi, ze to nevidi ako nutnost. Chcela by som sa opytat aky mate nazor Vy. Co je podla Vas v tomto pripade lepsie pre organizmus: umele hormony a upravenie cyklu, alebo prirodzeny priebeh bez hormonov ale nepravidelny cyklus?
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že lepšia je antikoncepcia z niekoľkých dovodov, snáď najdoležitejší je ten, že vy možno máte neovulačné cykly, takže Vaše vaječníky produkujú iba čisté estrogény a nie gestagény, čím je Vaše telo vystavené nezdravým dávkam estrogénov bez gestagénov. Antikoncepcia je obsahuje oba hormóny a chráni Vás preto pred rakovinou.