• Zastavená menštruácia

    Dobrý deň pán doktor.
    Mám 45 rokov a obraciam sa na Vás s prosbou o radu.Po silnom zápale dutín a následnej alergii mi bola 6.8.2010 aplikovaná inj.diprophosu.Menštruáciu mávam pravidelne,ale poslednú som mala 20.8.2010,v septembri mi menštruácia vynechala až doteraz.Bola som na vyšetrení ,všetko v poriadku, vraj sliznica je vysoká tak lekárka mi navrhla "vyvolávačku",ktorú som odmietla,či sa menštruácia preda len nedostaví prirodzenou cestou.Poraďte prosím mám ísť na tú vyvolávačku,lebo vraj sú po nej veľké bolesti alebo ešte počkať? Mohla to zapríčiniť inj.diprophosu?
    Ďakujem za odpoveď
    S pozdravom Atika

    Dobrý deň,
    teoreticky može diprophos sposobiť zastavenie ovulácie, ale neovulačné cykly sú aj bez neho časté a nič to neznamená.
    Vhodná je dávka gestagénov ("vyvolávačka") po ktorej sa menštruácia spustí.