• Myslím si, že nebudem môcť mať deti

    Dobrý deň pán doktor, chcem sa Vás spýtať, že keď mám nepravidelný menštruačný cyklus (niekedy mi to mesiac nepríde a na ďalší mesiac áno) a bola som aj u gynekológa na kontrole, nebudem mať problémy s otehotnením?
    Bojím sa, že vďaka problémom nebudem môcť mať vlastné dieťa.
    Mala by som si dať spraviť nejaké vyšetrenia?

    Dobrý deň,
    nerpavideľný cyklus je iba príznak, príčin može byť mnoho. Vhodné je endokrinologické vyšetrenie, ale ak momentálne neplánujete dieťa, stačí antikoncepcia, ktorá rieši aj metabolické dosledky nepravideľného cyklu a stav sa bude vyšetrovať potom.