Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • meškanie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý den, chcela by som sa opýtat. Mám taký problem s meškaním menštruácie-pol roka som užívala antikoncepčme tabletky NOVINETTE, obdobie pred braním antikoncepcie a ani počas nej som namala problem s menštruáciou. Chodila mi pravidelne.Avšak od 4. mája som prestala brat tabletky.Nemala som žiadne problemi,len som sa proste rozhodla ich už nebrat. Poslednu menštruáciu som dostala 7. mája ako som aj mala a dalšiu som mala mat 4.júna ale doteraz som ju nedostala,nechápem tomu. Može to suvisiet s tým že som prestala brat antikoncepciu??? Dakujem.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  antikoncepcia zrejme upravovala cyklus, normálne ho možete mať dlhší, takže počkajte na ďalší termín, ak sa nedostaví, navštívte gynekologa.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie, bežná vec, alebo závažný problém?

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mešká mi menštruácia už je to 47. deň od posledného krvácania, doteraz som to nebrala vážne pretože môj menštruačny cyklus bol večne nepravidleny s výnimkou, keď som užívala hormonálnu antikoncepciu a ešte asi 4 mesiace po jej vysadení, kt. som musela absolvovať, pretože som prekonala embóliu do pľúc. Minulý mesiac som čakala až 43 dní na krvácanie, ale aspoň ma boleli prsia, mala som ich napnuté, čo zrejme signalizovalo, že som stále v druhej fáze a telo je už z toho unavené, lenže teraz nič. Žiadne signály, akurát mám rôzne chute a posledné dni som sa rozjedla...Keď navštívim moju gynekologičku s takýmto akútnym problémom, tak mi povie, že ma objedná o tri mesiace alebo si mám zaplatiť prednostné vyšetrenie, preto sa pýatam Vás, tehotná erím, že nie som, ale takéto nepravidelne a hlavne oneskorene krvacanie, mala by som nejako riešiť? pred pár dňami som užívala aj vaginálne tablety canesten a masť funingicidin. Mohlo aj toto ovplyvniť môj stav? Srdečne Ďakujem za skorú odpoveď.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  bolo by veľmi nebezpečné ak by ste otehotnela po embolii do pľúc, tehotenstvo je 2x rizikovejšie z embólie ako hormonálna antikoncepcia.
  Spravte si tehotenský test, tehotnosť je najčastejšou príčinou vynechania menštruácie.
  Bolo by vhodné endokrinologické vyšetrenie, aby sa zistila eventuálna hormonálna príčina porúch cyklu. Častou príčinou je vynechanie ovulácie, ktoré je napríklad u nadváhy, takže príčina nemusí byť iba gynekologická. Canesten a fungicidín cyklus nijako neovplyvňujú.

 • meškanie menštruacie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý den, mám na vas otazku. S priateľom sme mali 13.5 pohl. styk s kondom 29.5. som dostala menštruaciu ktora trvala 6 dni tak ako zvyčajne ale tento mesiaco som ju ešte nedostala a ani nemam žiadne príznaky. Môžem byt tehotná?

 • meškanie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň chcela som sa spýtať už 4 dni mi mešká menzes robila som si test a je negatívny ako mamˇdalej postupovať.myslíte že som tehotná?babetko neplanujeme takže by som išla na interupciu.ďakujem

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  počkajte 14 dní a zopakujte si test, ak bude negatívny počkajte naďalšiu menštruáciu, ak bude pozitívny navštívte gynekológa. Ak neplánujete dieťa tak nesmiete mať nechránený pohlavný styk, potrat nie je dobré riešenie.

 • meskanie menstruacie po porode

  , Autor: odbornik2

  Dobry ja by som sa chcela opytat mam dve deti hned za sebou a po druhom dietati mam velmi nepravidelnu menstuaciu najprv mi meskala 10 dni na dalsi mesiac 13 na dalsi 17 a potom zase 20 a teraz mi meska dnes je 13 den co mi meska menstruacia a ja som z toho dost nervozna nerobila som si ziadny baby test a neviem co sa deje a u gynekologa som bola raz jak mi meskali 13 dni ale povedala ze je vsetko v poriadku lebo som bola aj na cytoster aj na sono co by to mohlo byt?

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  ak kojíte tak je to normálne, ak nekojíte, potrebné je vyšetrenie u gynekológa a dlhodobá liečba na úpravu cyklu.

 • meškanie menštruácie

  , Autor: mimina389

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. 8 marca som mala nechránený pohlavný styk. Menštruáciu som mala dostať asi 12.marca ale som nedostala len mám taký biely vytok ktorý dosť zapácha. Robila som si aj tehotenský test tehotná niesom. Chcem sa opýtať či sa mohol ten test mýliť, alebo či príčina meškania môže byť iná ako to že som tehotná.Je to dvôvod pre návštevu u gynekologa? Ďakujem

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  áno vynechanie menštruácie je dovodom na návštevu gynekológa, spravte si znova test a navštívte gynekológa.