• nepravidelná menštruácia

    Dobrý deň, pán doktor žiadam Vás o radu . Moja dcéra bude mať 13 rokov , v poslednej dobe má velmi nepravidelnú menštruáciu. Má krvácanie napr. 10 dní , potom 3 dni nič a potom znovu týždeň. Na to o pár dní znovu, povedala by som , že viacej to má ako nie. Prosím o vysvetlenie či sa s tým dá niečo robiť aby sa to nejak upravilo , alebo aký je Váš názor na takýto problém, ja som takéto problémy nemala v jej veku.Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    na Vašu žiadosť musím odpovedať nasledovne:
    Prvé roky po nástupe menštruácie sú často neovulačné cykly, preto cyklus býva nepravideľný a občas býva krvácanie silné.
    Liečba nie je potrebná, stav sa upraví. Ak by to pretrvávalo viac ako 2 roky, potom je vhodné navštíviť dorastového gynekologa.