• Betadine a dojčenie

    , Autor: Lenka551

    Dobrý deň,

    mam chronickú mykozu pred každým cyklom, teraz sa pridruzil aj vodnatý silný výtok na ktorý mi dal dr betadine capiky. Po preštudovaní letáku som videla, že sa nesmú používať počas dojčenia. Ja už rok dojčím a momentálne popri zuboch dosť intenzívne.

    Ohrozí to nejak dieta, pokiaľ ich začnem brat? Mam ich prvý krát predpísané na 14 dni a teda rada by som ich skúsila, bola by som rada keby mi konečne niečo zabralo na moje problémy.

    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    vstrebávanie iódu z betadine cez pošvovú sliznicu je pomerne veľké a iód sa vylučuje do mlieka. Môže ovplyvniť funkciu štítnej žľazy dojčeného dieťaťa a preto sa jeho podávanie dojčiacim ženám neodporúča.