• Hyperplazia endometria

    , Autor: Alezia

    Dobry den, v januari mi bol odstraneny polyp z maternice, vysledok z histologie vysiel glandularna hyperplazia endometria bez atypii. Brala som Duphaston 3 mesiace od 16 do 25 dna cyklu. Posledne 2 menstruacie po Duphastone mi prisli pomerne neskoro (36. a 38. den cyklu) a boli slabsie a kratsie ako predtym, ked som Duphaston nebrala. Je to prosim Vas v poriadku? A hlavne, da sa nejak skontrolovat, ci Duphaston zabral (uz ho neberiem, mala som len na 3 mesiace) a hyperplazia uz nepretrvava? Treba ist kvôli vysetreniu opat do celkovej narkozy? Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    bude stačiť ultrazvukové vyšetreni výšky sliznice maternice. Nepíšete vek, ale ak máte anovulačné cykly, tak tri mesiace Duphastonu to nezachránia, liečba sa podáva dlhodobo. Ak nič iné, tak je vhodná aj antikoncepcia.