• Výsledky biopsie po kyretáži

    Pán doktor,
    po stanovení diagnózy N 85 a kyretáži v marci s výsledkom od histológa:
    glandulárna hyperplázia endometria bez dysplázie mi po 7 mesačnej liečbe Lutenylom
    bola koncom októbra urobená kontrolná kyretaž. Zobrali materiál z:
    1. kyretáž cervixu a
    2. kyretáž dutiny uteru.
    Záver patológa:
    ad 1. Malé množstvo materiálu tvoreného drobnými fragmentami endocervikálnej sliznice a jej žliazkami s fragmentom poliferačného endometria. Bez neoplastických zmien.
    ad 2. Viacpočetné fragmenty poliferačného endometria s miestami prekrvácanou strómou bez neoplastických zmien, bez hyperplázie.

    a pod týmto záverom je uvedené MKCH N 85.9

    Viete mi to ako laikovi preložit?
    Zlepšil sa môj stav s užívaním gestagénov?
    Čo by malo nasledovať?
    Stačí častejšie sledovanie u gynekológa alebo ďalšia liečba gestagénmi či niečím iným?

    A čo znamenajú tá skratka MKCH?
    A N 85.9, je ešte nejaká odnož pôvodnej diagnózy: Nešpecifikované nezápalové choroby maternice? Aká?
    Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď aj za to, že robíte takúto poradňu.

    Dobrý deň,
    MKCh je veľký problém, dobre že sa pýtate.
    Znamená to Medzinárodná klasifikácia chorob.
    Ostatné je OK, diagnózy sú nezhubné a nič zlého neznamenajú.