• Odstránenie vaječníka

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa spýtať, minulý rok v apríli mi odstránili celý pravý vaječník kvôli veľkej endometrióznej cyste. Gynekologička ma operácii preliečovala s Endovelle, no po 4 mesiach mi ho nahradila s Dienorette, pretože z Endovelle som krvácala 2 mesiace vkuse. Dienorette som užívala 3 mesiace, momentálne už neužívam nič. S mužom však túžime po ďalšom bábätku, aká je teda šanca na tehotenstvo s iba jedným vaječníkom? A niekde som čítala, že vaječník preberie funkciu aj za druhý, je to naozaj tak? Ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    áno tehotenstvo iba s jedným vaječníkom je možné, hoci sa šanca kvôli zníženej ovariálnej rezerve o niečo znižuje. Podstatný však je stav endometriozy, či bola vyoperovaná celá a či neostali v bruchu nejaké ložiská. Myslím, že po vysadení dienorette by ste mohli do roka otehotnieť.