• Odstránenie vaječníka

    , Autor: Dejkačik

    Dobrý deň,
    Chcem sa opýtať..mám po operácii, kde mi odstránili ľavý vaječník z dôvodu, laicky povedané, že bol obrasteny cestou.
    Operovana som bola klasický rezom. Pred rokom som mala cisarcky rez..takže teraz išli po tom istom reze.
    Je to už 14 dní po operácii a dnes mi vybrali aj stehy.
    Moja otázka je, že kedy podľa Vás by sme mohli s manželom znovu otehotnieť? Aký čas sa odporúča čakať s otehotnením?
    A druhá otázka, kedy by sme mohli mať pohlavný styk?
    A ešte, je možné, aby som už dvíhala svoju dcérku na ruky? Má cca 11 kíl.
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    určite počkajte na výsledok mikroskopického vyšetrenia, ak Vám odstránili celý vaječník a takouto operačnou cestou, určite na to musel byť vážny dôvod a až definitívny mikroskopický nález potvrdí diagnózu. Ak sa nejednalo o nič vážne, potom môžete otehotnie´ť cca mesiac od operácie.