• Konizacia krčka maternice

    Dobrý deň, bola som na konizaciu krčka maternice z dôvodu troch zlých cytologickych vysledkov. Výsledky mi prišli, ale posielajú ma do inej nemocnice pretoze tu sa na to nespecializuju a nechceli mi nič viac k tomu povedať. (predpokladám ze tie výsledky nie su dobre, keďže ma posielajú ďalej) Chcem sa teda spýtať aký by mohol byť ďalší postup??

    Dobrý deň,
    závisí naozaj na náleze, niekedy stačí iba sledovanie stavu (opakované cytologie, prípadne kolposkopie), niekedy je potrebné výkon zopakovať, alebo prípadne aj rozšíriť na veľkú operáciu.