• E coli v tehotenstve

    Dobrý deň, v 25 tt mi vyšiel streptokok mala som silne svrbenie a výtok. Bol mi nasadený macmiror 500.
    Teraz som bola na kontrolnom stere (končím 30 týždeň) streptokok negatívny ale vyšiel mi ecoli. Lekár mi povedal že si mám dávať iba vaginálne probiotiká že ak nemám ja subjektívne príznaky tak to liečiť atb nemá zmysel. Ja sa ale bojím ci mi to nemôže spôsobiť predčasný pôrod? Krcok sa mi neskracuje..

    Dobrý deň,
    aj streptokok aj e. coli sú normálna súčasť pošvovej flory, svrbenie zrejme spôsobili kvasinky, macmiror ich preliečil. Ste zdravá a kultivácie pošvy sú zbytočné až škodlivé vyšetrenie.