• Progestanele

    Som v 21tt a preventivne uzivam progestanele 1 vecer vlozenim do posvy...uzivam ho niekolko dni no zavadzam do asi vlozenim na pol prsta...teda neviem ci to ma ucinok na krcok ked to je tak nizko vlozene...stale sa obavam hlbokym vlozenim ze narusim krcok...dakujem
    Este otazka jedna dr ma chce preventivne dat zasit doposiat je krcok vporiadku...v predchadzajucom tehu som sa na prst otvorila a rodila som v 40tt...robi sa sitie krcka aj preventivne ci musi byt dovod...do akeho tyzdna sa moze zosit krcok...dakujem

    Dobrý deň,
    ak ste rodila predtým v termíne bez serkláže, tak úplne stačí iba kontrolovať krčok pomocou ultrazvuku, ak sa neskracuje nie je potrebné ani podávanie progestanelle. Na zašitie krčka nevidím dôvod.