• Chlamydia trachomatis

    Dobrý deň, prosím Vás, akým vyšetrením sa dá zistiť, či bolesť bedrových kĺbov môžem mať kvôli infekcii spôsobenou chlamýdiou trachomatis? Liečené 5 mesiacov od nakazenia. Po vyšetrení ortopédom je vraj z jeho strany všetko v poriadku, do budúcna navrhol rontgen.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    chlamýdie môžu spôsobovať chronické zápaly kĺbov, ale to by mal vyšetriť ortopéd. Z krvi sa nájdu iba protilátky, čo je veľmi nešpecifické vyšetrenie, zápal kĺbu má svoje klinické prejavy, ktoré by mal spoznať ortopéd pri vyšetrení.