• Enterococcus, alebo streptokok v posve

    Dobrý deň pan doktor. Mam uz dlhšie problém ze pociťujem mierne šteklenie tam dolu + začervenanie a zdurenie malych pyskov ohambia. Toto šteklenie pocitujem len z vonku, dnu ma ani pri pohlavnom styku nic neboli a ani mi nebolo nic neprijemne. Pani doktorka ma pred vyse tyzdnom pozerala a po nasadeni zeliez videla ze to mam aj dnu trosku cervensie. Zobrala mi kultivaciu a nasadila macmiror vaginalne globule. Vecer som si globule nasadila o par dni som dostala menstruaciu a ked som mala silne krvácanie tak som si globule nedala. Spolu som ich vybrala 6 ks. Medzičasom som volala pani doktore za vysledky a sestricka mi povedala ze žiadny zapal mi nevysiel, ze mi len vysiel zvyseny enterokok, alebo streptokok. Uz som si nie ista, ze co mi do telefonu povedala. Viem ze tieto bakterie su sucastou vaginálne flóry ale asi som ich ozaj musela mat preložené ked som pociťovala diskomfort. Dnes uz to š
    teklenie nepocitujem, ale zacervenanie a zdurenie mam pocit ze stale pretrvava. Nemam ziadne vytoky, ani nic nezapacha. Močím normalne. Bolesti pri pohlavnom styku nemam. Ziadne ureoplazmy a ani nic podobne nemam, pretoze nedavno som absolvovala tieto testy. Rozyslala som, ci nemozem mat nejaku alergicku reakciu, kedze mam problemy len z vonku, ale ani praci prasok a ani spodne pradlo som nemenila ani som nejedla nic nezvycajne. Analny pohlavny styk nepraktizujeme a umyvam sa z predu do zadu. Tango nohavicky nenosim. Ked som sestricke do telefonu povedala ze mam stale pocit ze problemy pretrvavaju tak mi pani doktorka este predpisala gynoflor. Ten som si uz tiez dala 2x ale myslim ze taktiez ziadna zmena. Neviem, mam este pockat a davat si gynoflor, alebo si mam kupit ieco ine? Uz som aj vysadila cukor. Nepijem a ani nefajcim. Dakujem za vasu radu

    Dobrý deň,
    takto zvonka býva často príčinou mykóza, ktorá často môže postihnúť iba kožu vulvy a pošva ostáva bez problémov.
    Ja by som dal šancu tomu gynoflóru, chce to trocha času, aby sa znova vrátila mikrobiálna rovnováha. Ak by sa stav do dvoch týždňov nezlepšil, zvážte zvonka antimykotickú masť. Vykultivované baktérie zrejme nie sú príčina potiaží.