• Vyšetrenie

    Dobrý deň počas tehotenstva min rok v marci mi bol zisteny fibreadenon o veľkosti 8mm
    Po tehotenstve som šla teraz na kontrolu keď som prestala odsávač mlieko .nekojila som nakoľko som mala predčasniatko.takzs 4mesiace som odsavala len.a chvíľu kojila e.potom.maleho to vycerpavalo mala som zakázané.tu je správa po kontrole teraz..
    Hypoechogenny homogeeny hladko ohraničený útvar uložený povrchovo v žľaze veľkosti 7-8mm s mierne lalocnatou konturov ,stredne hrubej echotextury s okrajovym zarezom.
    Stacionárne ložisko prevažne s benignymi rysmi.
    Chcem sa spýtať lebo doktor ma poslal teraz na biopsiu..a preto sa veľmi.bojim čo to znamená .strašne som vystrašená.preto by som sa vás chcela spýtať či je tam nejaký problém..ja už neveim čo sa aj namotavam mám pocit že mám takú citlivú bradavku no neviem či to môže byť tým už sa sledujem vyslovene :(mam 36, rokov.
    Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    podľa nálezov sa útvar nemení, a má nezhubné charakteristiky, takže si myslím, že sa nemáte čoho obávať. Fibroadenóm je pomerne častý nález, je nezhubný a operačné riešenie sa odporúča iba v prípade, kedy robí klinické problémy.