• latex, kvasinky

    Dobrý deň
    Budem mať viacero otázok a za odpovede vopred ďakujem.
    Ako sa prejavuje alergia na latex u mužov a žien. Za aky dlhy čas od posledného použitia kondomu sa reakcia prejaví. Ako dlho trvá približne, kým sa tie prejavy stratia a či môže alergia alebo citlivosť na latex spôsobiť kvasinkovú infekciu. A čo sa týka kvasiniek, či som mohla dostať kvasinky po užívaní Entizolu aj keď pred tým som ťažkostami netrpela, a ako dlho trvá kým sa prejaví kvasinková infekcia.

    Dobrý deň,
    alergia na latex je tzv. kontaktná alergia a može ma´t rozne prejavy, najčastejšie svrbenie, začervenanie, prípadne vyrážky v roznom čase po kontakte.
    Aj trvanie potiaží je rozne, závisí od typu alergie.
    Kvasinky ste mohla dostať aj po entizole, kvasinková infekcia sa prejaví do pár dní.