• onkomarker ca 125

    dobry den,chcela by som vas poprosit o nazor odbornika.mam 36 rokov,pred 5 rokmi mi bola diagnostikovana endometrioza,nasledovala liecba zoladexom,o rok nato sa mi narodila dcerka.Tohto roku v aprili mi pri vysetreni krvy pri preventivnej prehliadke vysla zvysena hodnota onkomarkeru ca 125 na hodnotu 44,v decembri...pred tyzdnom som mala hodnoty tohto markeru uz 396.chcela by som vediet,ci moze hodnota tohto markera stupat takto zavratne a ci to moze byt zapricinene endometriozou.Bojim sa totiz rakoviny...samozrejme objednavam sa na laparoskopiu,ale neviem kedy ju vykonaju...mam vazne obavy.Samozrejme,trpim menstruacnymi bolestami aj ked menzes nemam...jednoducho hosikedy,mocit chodim v noci aj 2-3 krat...moja otazka je ...mam sa bat,moze to znamenat,ze mam rakovinu.za odpoved velmi pekne dakujem...nech je uz akakolvek.

    Dobrý deň,
    Ca125 je veľmi nešpecifický markek, zvyšujú ho nielen choroby vaječníka, ale aj choroby pečene, čriev, pobrušnice, aj infekcie. Doležité je ho dať do súvislosti s celkovým nálezom a stavom pacientky, samotná hodnota nič nehovorí.
    Ak máte negatívny ultrazvukový nález, tak je problém určiť dovod zvýšenia Ca 125. ZVážiť možno CT brucha.