• Subakútna a chronická vaginitída

    Dobrý deň pán doktor,
    od pôrodu mi začali časté problémy s mykózou.Liečba:dafnegin,dalacin,polygonax a lieky na jednorázové užiie Diflucan.Ďalej gynoflor,floragyn.Stále sa však problém opakoval častejšie,až do stavu,kedy už 9 mesiacov ten problém pretrváva dá sa povedať non-stop.Pohlavný styk nemám.Vo výsledkoch opakujúci sa:lactobacilus-negat.,masívne Streptococus agalaxie,kvasinky.Ostat.negat. PH:4,2 naposledy.
    Navštevujem na základe gynekológa aj pol roka imunológa:zistená veľmi oslabená imunita.Liečba trvá pol roka:Polyoxidonium inj. a Candivac tabl.
    Prepáčte,že tak obšírne to rozpisujem,no snažila som sa podať čo najviac informácii,nakoľko môj stav sa nelepší a nezaberá žiadna liečba.Bola by som veľmi šťastná,keby ste mi poradili.Vopred ďakujem.
    Klaudia

    Dobrý deň,
    takže skúste nasledovné opatrenia:
    - kúpte si 2 balenia canesten vaginálny krém 6 - a obe využívajte
    - kúpte si 2 balenia Lactovag, po liečbe canestenom využívajte prvé balenie 1 tbl. denne, druhé obdeň
    - noste iba bavlnenú bielizeň, ak nosíte sukne tak možete aj bez nohavičiek
    - vyhýbajte sa sladkému jedlu a nápojov
    - používajte intímne mydlá a sprchové gely
    - jedzte veľa živých jogurtov
    - nerobte si výplachy pošvy pri sprchovaní

    stav by sa mal výrazne zlepšiť.