• zhoršené prietoky

    dobrý deň!
    Bola som prijatá do nemocnice pre zhoršené prietoky s hodnotou RI a umb. 0.93 a IUGR, po magnéziových infúziách, ktoré som znášala veľmi zle, som požiadala o prepustenie na vlastnú žiadosť. Do správy mi napísali tieto hodnoty:
    BPD 33/6, AC 29/6, FL 33/1, RI a. umb. 0.73., pretrváva BFC I
    Som na začiatku 35 TG.
    Ak sa prietoky znova zhoršia na predchádzajúcu hodnotu lekárka chce hneď robiť cisársky rez.
    Prosím Vás objasnite mi celú túto situáciu.

    Dobrý deň,
    naozaj to vyzerá na tzv. placentárnu insuficienciu, nedostatočnú funkciu placenty. Magnézium TO NELIEČI ,LIEČIŤ SA TO NEDÁ!!!!!!
    Vhodné je pravideľná kontrola ultrazvukom a kardiotokografom, ale asi bude potrebné tehotnosť ukončiť, najlepšie niekde v centre, kde sa postarajú o takto malé dieťa.