Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.
16,885 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Posunutie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, chcem si posunúť menštruáciu , užívam antikoncepciu Maitalon.Stačí keď proste vynechám prestávku , 7 dňovú pauzu? Že nadviažem jeden blister na druhý?Ďakujem, Sarah

Podobné otázky

 • Posunutie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,
  užívam 5. mesiac antikoncepciu Maitalon. Som spokojná. Posunutie menštruácie som riešila nevynechaním 7 dní, ale začala som užívať ďalší blister (po poradení sa s mojou lekárkou gynek.) Chcem sa opýtať, či to môžem urobiť dvakrát po sebe...? Mala by som vynechať 7 dní, ale idem na dovolenku a chcela by som to urobiť znovu tak, že začnem hneď užívať ďalší blister. Čiže tretí blister bez prestávky....

  Veľmi pekne ďakujem

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  Teoreticky to možné je, ale existuje reálne riziko, že sa Vám neudrží slznica maternice a začnete slabo krvácať mimo cyklus.

 • posunutie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, beriem antik. Novynette. Posunula som si menštruáciu a beriem už druhý balíček tabletiek vkuse (tj. 42 tabliet). Chcem sa spýtať, či môžem brať ešte jeden balíček, tj. 3 balíčky po sebe 63 tabliet a posunúť si tak ešte ďalej menštruáciu? Chcela by som vedieť, či by mi to veľmi škodilo a či to má nejaké nepriaznivé vedlajšie účinky. Neviem čo mám robiť. Vopred ďakujem za odpoveď.

 • Oddialenie antikoncepcie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na oddialenie menštruácie antikoncepciou. Na dovolenku ideme koncom júla, kedy mi vychádza aj menštruácia. Mám mierne nepravidelný cca 21- 23 dňový cyklus s strednými bolesťami a silnejším krvácaním. Môj gynekológ mi poradil antikoncepciu aj kvôli úprave menštruačného cyklu. No a tak som začala premýšľať aj o tom, že by som to využila aj na posunutie menštruácie, keďže mi vychádza akurát cez dovolenku. Problém je, že dnes už mám tretí deň menštruáciu a tabletky som nezačala od prvého dňa, lebo pôvodne som ich chcela začať brať až po dovolenke. Teraz neviem, či ich môžem začať užívať aj neskôr a potom teda ešte jedno balenie na oddialenie. O ochranu pred otehotnením mi nejde. Ďakujem.

 • posunutie menštruácie

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň,
  Chcela by som si posunúť menštruáciu o týždeň kôli dovolenke. Môžem užívať antikoncepciu z nového balenia ešte týždeň 7 tabliet navyše a urobiť si prestávku 7 dní alebo musím doužívať celé druhé balenie 21 tabliet. Užívam Maitalon.
  Ďakujem.

  Odpovedá: doc. MUDr. Jozef Záhumenský, PhD.

  Dobrý deň,
  áno možete to urobiť tak, ale lepšia varianta je, že nepsravíte prestávku a doberiete druhé balenie celé.

 • posunutie menstruacie

  , Autor: odbornik2

  Dobry den, minuly mesiac som si nespravila prestavku po dobrani jedneho balenia antikoncepcie,chcela by som to spravit aj tento mesiac,nakolko idem na dovolenku.Moze mi to nejako uskodit,ked to uz bude 2 mesiace po sebe? Dakujem