Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,077 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Cerazette

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry večer.brala som antikoncepciu cerazette kedže som kojila.Syna už od jedneho roka nekojim čiže nejake tri tyždne.Moj gynekolog mi aj tak predpisal antik.cerazette aj po upozorneni že už nekojim,Z tymi tabletamy som bola spokojna nerobily mi žiadne ťažkosti-prave naopak som pri ich brani schudla 17 kil.chcela by som vedieť Váš nazor či je to bezpečne tieto tablety najdalej uživať.Určite by som nechcela ostať po 4 krat tehotna.Ďakujem za vašu odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  sú bezpečné ale menej ako kombinovaná klasická antikoncepcia. Okrem toho možete pri nich nepravideľne krvácať. Ak však Vám to bude vyhovovať a krvácanie sa nedostaví, možete v nich pokračovať.

Podobné otázky

 • cerazette

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Som 4 mesiace po pôrode a už som mala jedenkrát menštruáciu. Lekár mi predpísal cerazette.Chcela som sa spýtať na začiatok užívania.Mám čakať na začiatok ďaľšej menštruácie,alebo sa môže začať užívať hneď? Ďakujem.

 • Beta karotén a cerazzette.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer.Chcela by som sa spýtať či má beta karotén nejaký vpliv na cerazzette?A tiež či to nemá nejaký vpliv na dojčenie.

 • vracanie a antikoncepcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň..Mám vážny problém..Som 3 mesiace po pôrode-cisárskom reze...Plne kojím svoje dieťa a užívam už druhé balenie tabletiek Cerazette... po užití tabletky, ktoré užívam vždy večer- som hneď vracala aj mala hnačky skoro celú noc...A na druhý deň večer som normálne pokračovala v užívaní ako obvykle..Pohlavný styk som ale mala deň pred vracaním a hnačkami..Môžem byť tehotná? Prosím o odpoveď , vopred ďakujem

 • vnútromaternicové teliesko

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, som 6 mesiacov po pôrode, kojém a beriem Cerazette,začala som špiniť a trvá to už asi 9 dni, podobný problém som mala aj po prvom tehotenstve, vtedy som musela prestať s používaním lebo sa to opakovalo skoro každý druhý týždeň. Uvažujem o vnútromaternicovým telieskom len sa neviem rozhodnúť medzi Danou a Mirenou, totiž pred tehotenstvami aj tabletky Lyndinette mi robili problémy. Ďakujem za radu

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ja osobne si myslím, že Mirena má výhody oproti teliesku bez hormónov, je lepšie znášaná, je účinnejšia, a má menej nežiadúcich účinkov. Nevýhoda je vyššia cena.

 • tabletky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den,chcela by som sa opytat na antikoncepciu pocas kojenia.mam 6 mesacnu dcerku,ktoru uz prikrmujem ale kojim ale skor len vecer,uzivam antikoncepciu cerezette.chcela by som vediet ci v takomto pripade kojenia len na noc,ci si nemam zmenit uz tabletky,alebo ci mam ich uzivat az kym uplne neprestanem kojit.dakujem za odpoved