• Norethysteron a Escapelle

    Dobry den chcela by som sa opytat. Ak si posuniem menstruaciu norethysteronom mozem pouzit escapelle proti otehotneniu aj pocas uzivania norethysteronu ? Alebo ak doberiem norethysteron tak na druhy - treti den mozem pouzit escapelle v pripade nudze? Mozu sa tieto dva lieky kombinovat alebo bude ucinna escapelle?

    Dobrý deň,
    toto je asi najväčší nezmysel aký som čítal. Escapelle je NÚDZOVÁ antikoncepcia, ktorá sa má použiť, ak dôjde neplánovane ku zlyhaniu inej antikoncepcie (napríklad praskne kondóm). Užívanie Escapelle sa nedá plánovať, to nie je normálna antikoncepcia, obsahuje veľmi vysoké dávky hormónov a hlavne nemusí byť 100% účinná. Nedá sa kombinovať s Norethisteronom.
    Vy si dajte predpísať antikoncepciu klasickú, a s ňou sa dá potom aj posunúť menštruačný cyklus, ak je potreba.