• Antikoncepcia

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať odkedy zaberá antikoncepcia, lebo na pribalovom letáku bolo po týždni a gynekologička mi povedala že po mesiaci brania. Alebo po pripadne ako sa to dá zistiť. A druhá otázka je čo znamená hnedý výtok 2 dni po cykle. Beriem antikoncepciu Sirmyu už 11 dní. Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    v prvom mesiaci sa často objaví nepravidelné krvácanie, to sa upraví postupne. Antikoncepcia je účinná už v prvom balení, lebo blokuje ovuláciu, pri prvom týždni však sa odporúča pre istotu ochrana, ak by náhodou sa nasadila antikoncepcia nesprávne (nie od začiatku cyklu).