• krvácanie pri hak

    Dobrý den, mám 43 a 3 roky užívam hak (drsp, 0.02 ee). Je v poriadku, ked aj pri hak mám občas silnejšie zakrvácanie aj s kuskami sliznice? Je to skor také jednorázové, že naraz vyjde zo mna viac krvi aj so sliznicou a dost to bolí…nemám to ale každý mesiac, prečo sa to občas stane, ked užívam hormony stále rovnako?? Na prehliadky chodím pravidelne, všetko ok.

    Dobrý deň,
    takéto zakrvácanie môže mať viacero príčin, buď organickú (polyp, myom alebo povrchový zápal sliznice), alebo sa stala antikoncepcia pre Vás slabou (obsahuje nízke hladiny estrogénov). Ak vyšetrenie vylúči organický pôvod, navrhol by som najprv zmenu preparátu na vyššie dávkovaný.