Vianoce s bruškom: Čo môžem a čo nie?

Vianoce s bruškom: Čo môžem a čo nie?
24.12.2018 v kategórii Tehotenstvo, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Aj keď ste tehotná, neznamená to ešte, že sa musíte vzdať úplne všetkých pôžitkov, ktoré Vianoce so sebou prinášajú. Pri niektorých však musíte byť opatrnejšia.

Neškodí bábätku dym zo sviečok?

Je síce romantické mať na vianočnom stromčeku pravé sviečky, alebo sa pozerať na adventný veniec so štyrmi horiacimi sviečkami. Aj čajové sviečky s vôňou škorice či vanilky vedia vytvoriť nádhernú vianočnú atmosféru.

Ale vedeli ste, že 5 sviečok v miestnosti spotrebuje toľko kyslíka ako jeden človek? Teda nezabudnite vetrať!

Okrem toho sa pri pálení sviečok dostávajú do dýchacích ciest škodlivé látky. Bezpečne sa však môžete cítiť vtedy, ak si budete užívať luxus sviečok z včelieho vosku. Tento prírodný materiál okrem toho pri horení neprodukuje škodlivé látky.

FOTOGALÉRIA: Moje prvé Vianoce!
Prečítajte si tiež:

FOTOGALÉRIA: Moje prvé Vianoce!

Mám sa vzdať vianočných medovníčkov, kôli koreniu?

Bez škorice, klinčekov, kardamónu a muškátového orecha si vieme predstaviť vianočné pečivo len ťažko. Ale tieto arómy môžu za určitých okolností vyvolať predčasné kontrakcie.

Nemusíte sa však obávať: toľko škoricových hviezdičiek, koľko by bolo treba na spôsobenie predčasných pôrodných bolestí, by ste nikdy nezvládli.

Inštitút pre embryonálnu toxikológiu vypočítal, že pre bábätko by bolo nebezpečné, ak by ste zjedli viac ako 100 škoricových hviezdičiek za deň.

Vanilky sa však vo vianočnom pečive obávať nemusíte vôbec, tá je absolútne neškodná.