Histamínová intolerancia vs. tehotenstvo

MUDr. Marek Brenišin | 17. Jun 2020
Histamínová intolerancia a tehotenstvo

Táto porucha patrí v ľudskom organizme k tým najzáhadnejším.

Spôsobuje veľa ťažkostí, navyše je veľmi ťažké ju diagnostikovať, keďže svojimi prejavmi pripomína  iné stavy – počnúc diétnou chybou, potravinovými intoleranciami, či alergiami. 

Do akej miery stúpa jej výskyt u žien? Ako ovplyvňuje histamín tehotenstvo?

Histamín je dôležitá látka, zodpovedá najmä za správnu odpoveď ciev počas zápalovej odpovede. Problém teda nastáva vtedy, keď je histamínu v tele priveľa.

Táto situácia nastáva najmä vtedy, ak:

  • konzumovaná potravina priamo histamín obsahuje
  • potravina spôsobuje uvoľnenie histamínu z buniek imunitného systému (mastocytov) bez prítomnosti alergénu alebo škodlivej látky v tkanive
  • v tele chýba enzým diaminooxidáza, ktorý prebytočný histamín odbúrava, alebo je jeho činnosť znížená

Histamínová intolerancia teda vzniká u ľudí, ktorí majú zníženú činnosť enzýmu diaminooxidázy po skonzumovaní potravín spôsobujúcich zvýšenie hladiny histamínu.

Ako viem, že mám histamínovú intoleranciu?

Táto diagnóza sa rada skrýva za iné ochorenia. Najlepšie poznajú účinky uvoľnenia histamínu práve alergici. Aj vďaka tomu sa prípady histamínovej intolerancie často diagnostikovali ako „pseudoalergia“ alebo nešpecifikovaná intolerancia niektorých zložiek potravy.

Pri náhlom uvoľnení histamínu zo žírnych buniek teda najčastejšie vznikajú kožné problémy. Objavuje sa typická žihľavka, často je sprevádzaná úporným svrbením, keďže histamín dráždi nervové zakončenia v našej pokožke. V závažnejších prípadoch dokonca môžu vznikať opuchy.

Objavujú sa aj problémy s dýchaním. Ľudia majú pocit, že sa nemôžu nadýchnuť, často ich núti do kašľa. Prípadne sa vyskytujú príznaky ako pri alergickej nádche – pocit plného nosa, slzenie. Vzácne môže tento stav imitovať astmatický záchvat, keďže histamín priamo spôsobuje zúženie priedušiek.

Ohľadom trávenia sa často pacienti sťažujú na kŕče v bruchu, nadúvanie, či hnačky. Zraniteľná je najmä oblasť úst a jazyka, ktoré môžu niekedy opúchať.

Najvážnejšie problémy ale spôsobujú zmeny v srdcovo-cievnom systéme. Zvyknú sa objavovať silné migrény. Z ďalších ťažkostí pacientov trápi časté búšenie srdca, závraty a kolapsy, keďže histamín znižuje krvný tlak.

V prípade pochybností by mali ľudia s ťažkosťami navštíviť praktického lekára, ten ich zvyčajne odošle k imunoalergiológovi.

Diagnóza sa potvrdí sériou testov:

  • reakcia na podozrivé potraviny a prejavy po ich požití (expozičné testy)
  • stanovenie množstva enzýmu diaminooxidáza a jej účinnosti v krvnej plazme

V prípade pochybností možno odporučiť aj genetické testy, keďže veľa prípadov histamínovej intolerancie skutočne vzniká s prispením genetiky. Okrem diaminooxidázy sa sleduje aj enzým histamín-N-metyltransferáza. Vyšetrenie sa ale rutinne nevykonáva, keďže v prípade pozitívnych výsledkov ide časť skladačky obrazu pacienta.

Kožné problémy, ťažkosti s dýchaním, opuchy, kŕče v bruchu, hnačky, silné migrény – paleta prejavov histamínovej intolerancie je pestrá. 

Čomu sa pri histamínovej intolerancii vyhýbať?

  • Pacientky by mali určite zo svojho jedálnička vylúčiť ryby alebo ich konzumovať iba v nevyhnutnom množstve. Aj niektoré údeniny, saláma, šunka, párky, či dokonca klobása môžu stav zhoršiť.
  • Zo zeleniny určite treba dať pozor pri paradajkách. Toto upozornenie platí aj pri výrobkoch z nich, keďže kečup, či pretlak sú schopné spôsobiť uvoľnenie histamínu. Nerozhoduje, či ide o bio alebo nie. Dokonca s troškou humoru môžeme podotknúť, že „menej kvalitnejší“ kečup napácha aj menej škôd.
  • Ďalej by sa na tanieri nemali objavovať baklažán, špenát, tekvica, či kyslá kapusta. Z ovocia sú to jahody, ananás, nektárinky a citrusové plody – tie sa všeobecne považujú sa alergizujúce, aj priebeh alergie skutočne zhoršujú.

POZOR!

Zradné môžu byť aj rôzne dresingy, omáčky a zálievky, ktoré môžu obsahovať potraviny zhoršujúce histamínovú intoleranciu.

Chceme bábätko, ale...

Hoci predošlá časť článku možno mnohé potenciálne mamičky a ich partnerov vyľakala, tu prichádzajú dobré správy.

Histamín je dôležitý počas celého tehotenstva. Napomáha správnemu rozvoju placenty, počas pôrodu zvyšuje efektivitu kontrakcií maternice. Preto placenta produkuje takisto diaminooxidázu, navyše stúpa účinnosť tohto enzýmu.

Preto býva tehotenstvo pre ženy trpiace touto diagnózou často obdobím úľavy. Aktivita diaminooxidázy môže stúpať až 500-násobne oproti dobe pred otehotnením. Následkom toho ženám často ustupujú ťažkosti, dokonca sa zmierňujú aj prejavy alergie.

Vo všeobecnosti sa nepozoroval vplyv histamínovej intolerancie na otehotnenie, takže takéto páry majú rovnakú šancu na počatie ako zdraví ľudia. Ochranný účinok placenty navyše nastupuje už počas prvých týždňov tehotenstva, takže vo väčšine prípadov niet dôvod k obavám.

Štúdie

Wang a kol. (2016) skúmali rozdiely v hladinách enzýmu diaminooxidázy a jej vplyvu na tehotenstvo. V niektorých prípadoch môže ostať jeho koncentrácia nízka kvôli určitým mutáciám a takéto tehotenstvo musí byť potom sledované ako rizikové.

Ďalšou dobrou správou je, že histamínová intolerancia nemá škodlivý vplyv na vývoj plodu, takže takéto tehuľky majú prakticky rovnakú šancu na donosenie zdravého bábätka ako zdravé ženy.

Ako sme už spomínali, histamín je dôležitý počas pôrodu. Tu teda histamínová intolerancia hrá v prospech budúcej mamičky. Problémy skôr spôsobuje liečba, ktorá sa musí včas prerušiť, aby nedošlo k prípadným komplikáciám.

Budúca mamička totiž buď užíva výživové doplnky s obsahom diaminoxidázy, v prípade že nepostačujú alebo ich neznáša, tak sa prechádza na liečbu anihistaminikami.

Všeobecne platí, že takáto pacientka je pod dohľadom gynekológa-pôrodníka, ktorý vedie poradňu v spolupráci s imunoalergiológom, sledujúcim priebeh a prejavy histamínovej intolerancie.

V zriedkavých prípadoch môže histamínová intolerancia skomplikovať priebeh pôrodu. Whittakerová a kol. (2017) popísali prípad pacientky, u ktorej sa pár hodín po štvrtom pôrode rozvinul anafylaktický šok napriek tomu, že predtým mala tri bezproblémové pôrody. Po podaní adrenalínu ťažkosti ustúpili. Dobrou správou je, že ide len o výnimočné prípady, väčšina budúcich mamičiek absolvuje normálny pôrod.

A čo dojčenie a histamínová intolerancia?

S potešujúcimi správami ešte nekončíme. Mamičky s histamínovou intoleranciou nielenže môžu dojčiť, sú k tomu priamo povzbudzované. Prirodzene, musí sa upraviť liečba tak, aby do mlieka neprechádzali lieky, ktoré by mohli ovplyvniť bábätko.

Antihistaminiká prechádzajú do mlieka a môžu spôsobiť u bábätka ospalosť, až útlm dýchania. Preto pri nutnosti ich užívania je potrebné dojčenie prerušiť. Tento efekt sa, našťastie, nepozoroval pri tzv. antihistaminikách druhej generácie. Pacientka by si ale tento preparát rozhodne nemala dávkovať sama, vždy sa musí poradiť s lekárom.

Dojčenie ale predstavuje ochranný faktor proti rozvoju histamínovej intolerancie. Čím dlhšie žena dojčí, tým je menšia šanca, že sa genetický predpoklad k nedostatku tohto enzýmu prejaví. Jednoducho povedané, nezáleží len na tom, aké karty sme dostali, ale aj čo s nimi zahráme. Môže nastať situácia, že síce bábätko zdedilo mutáciu znižujúcu koncentráciu a účinnosť enzýmu pre odbúravanie histamínu, ale nikdy nebude trpieť prejavmi histamínovej intolerancie.

Občas sa môže takýmto bábätkám odporúčať hypoalergénna dojčenská formula, v súčasnosti ale panuje názor, že postačuje bežný režim ako pre bábätká bez tejto mutácie. Je ale potrebné dodržať tzv. imunotolerančné okno, čiže alergizujúce potraviny by sa mali zavádzať najskôr okolo 6. mesiaca.

Na záver...

Hoci ide o nepríjemné ochorenie, vyžadujúce často doživotnú diétu, práve počas tehotenstva zvykne ustupovať. Pri dodržiavaní pokynov lekára a liečby aj takéto páry majú šancu na zdravé dieťatko. S podporou okolia navyše ide veľa vecí omnoho ľahšie. Takže do starostlivosti možno zapojiť aj budúceho otecka, či ďalších členov rodiny. Ale s mierou, všetkého totiž veľa škodí. 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: