Skutočný príbeh: Ležím v nemocnici a čakám vzácne dvojičky

Z vašich listov,Žaneta | 7. júl 2021
Jednovaječné dvojičky

Verím, že prídu na svet silné.

Práve som si na vašich stránkach prečítala príbeh mamy, ktorú zaskočilo tretie tehotenstvo. Toto sú možno veci, o ktorých sa aj bojíme hovoriť nahlas, ale je dobre, že mamička v sebe našla odvahu vypísať sa. Rozhodla som sa zdieľať aj môj príbeh.

Postav dom, sploď syna - alebo aj dvoch

Som mamička skoro 5 ročnej dcérky, nedávno sme sa nasťahovali do nového domčeka. Dlho sme váhali, či našej dcérke doprajeme súrodenca, až sme si povedali s manželom: “Buď teraz, alebo nikdy” a veru, ono sa to podarilo hneď.

Zostala som zaskočená, pretože som nečakala, že otehotniem takto rýchlo. Hovorím si, aspoň si popri materskej rozbehnem niečo svoje, ale to som ešte nevedela, aké nás čaká prekvapenie u lekára. Urobila som si pár tehotenských testov, jeden nikdy nestačí, veď to mamičky asi poznajú... Až potom som sa vybrala na gynekológiu.

Sono mi zmenilo život, dalo by sa povedať

Môj lekár pozrel na monitor a videl dvojičky! Čože? Prekvapilo ma to. S jedným sme rátali, ale dve naraz?  To všetko mení. Našťastie, že sme sa presťahovali domu, ten bude akurát, ale musíme kúpiť väčšie auto, ako to zvládneme, rodina je ďaleko...

Premýšľala som aj prakticky aj s obavami, či to dáme, veď na toľko detí naraz sme neboli pripravení.  Ale manžel ma upokojil, že to zvládneme. Že keď to budú ďalšie dve dievčatká, pôjde to ľahko, už vieme, čo nás pri nich čaká… takto sme sa navzájom upokojovali.

Najrizikovejší typ dvojičiek

Ale nie veru. Ružové šatičky kupovať nebudeme, budú to modré kraťasky. Dvakrát. Čakáme jednovaječné, monochoriálne, monoamniálne dvojčatá. Lekár nás upozornil, že je to najrizikovejší typ dvojičiek, aký existuje a často neprežijú kvôli rizikám, ktoré ich čakajú, pretože sú v jednom obale s jednou placentou.

Vtedy nám ale zabudol ešte povedať, lebo ani sám si nebol istý, že sa rodia max 34+6 cisárskym rezom. A to v najideálnejších prípadoch. Čaká nás fúra vyšetrení, ale zatiaľ všetko moje telo zvládalo dobre, zverila som sa do rúk UNM Martin, kde som chodila na pravidelne kontroly, ktoré dopadli zakaždým výborne.

Na svojich chlapcov čakám v nemocnici. Držte palce

Dnes som už hospitalizovaná v 32+2 týždni na monitorovanie môjho stavu a stavu mojich detí, aby mohli zakročiť v prípade potreby. Úprimne? Aj napriek všetkým dobrým výsledkom bolo toto tehotenstvo veľmi náročné, plné prekvapení a očakávaní a ešte stále neskončilo. Bojujeme, aby vydržali v brušku čo najdlhšie, alebo teda max. do 23.7.2021. 

Držte nám palce, aby naši chlapci, ktorí neskutočne kopú, vydržali. Vieme, že budú predčastniatka, ale veľmi sa na nich tešíme, na naše výnimočné vzácne dvojičky.

Žaneta

Žanetke prajeme veľa veľa síl a nech všetko dobre dopadne! Ak máte aj vy svoj príbeh, napíšte nám ho na: koscelnikova@orbisin.sk

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: