Žena doma: Život môže byť úžasný, ak si správne divná

Mary K. | 21. Oct 2018
Žena doma: Život môže byť úžasný, ak si správne divná

Dobrých rád do života má každý na rozdávanie. Babičkou počnúc, končiac všetečnou pani predavačkou v obchode s potravinami. Mne sa zaľúbila táto.

Netuším, odkiaľ sa ku mne dostala, ale dotkla sa ma v správnej chvíli a nosím ju v sebe. Zasvieti mi v hlave vždy, keď mám pocit, že problém je neriešiteľný, že plány zlyhali, veci sa neudiali tak, ako som chcela. Lebo zahysterčiť, to vieme každá. 

Skús nehystrečiť, žena

Skús byť ale „správne divná“, keď sa ti dieťa vypišká v požičovni spoločenských šiat na jednu z topánok figuríny.

Skús to, keď chlap na služobke a tvoje deti práve v tom týždni dostanú kiahne s horúčkami.

Skús, keď ti práčka zničí obľúbené tenisky (ok, dobre, nemala som ich tam strčiť).

Skúsila som. Ono to nie je také nanič, začať premýšľať inak a vedome zmeniť svoje zaužívané reakcie, v mojom prípade hysterický krik, až plač (tie tenisky som fakt milovala). Tak som tento týždeň dala voľnosť svojej divokej duši a mala v prdeli (prepáčte za výraz, dámy), nutkanie riešiť a dramatizovať.  

Žena doma: Mamka moja
Prečítajte si tiež:

Žena doma: Mamka moja

Byť správne divná znamená, že berieš život s ľahkosťou

Och, ako som sa musela ovládať, keď moje dieťa v písomke „zabudlo“ napísať desiatku k výsledku (namiesto 15 dalo 5,  a podobne v ďalších 3 prípadoch).  Vlasy mi siveli, keď mi umývačka riadu vypisovala chybu F2 a odmietla sa reštartnúť klasickým spôsobom: Switch-OFF.

No a viete čo? Prekvapila som nielen seba, ale aj svoje dieťa (mama nehysterčí? Normálne sme išli podľa plánu do kina?), ktoré samo dobrovoľne prisľúbilo, že si musí po sebe kontrolovať písomky. Dokonca si pred spaním vyrátalo „cvične“ 10 príkladov.

Umývačka nemá inteligenčný kvocient, aby pochopila, že sama od seba by sa mohla opraviť, to zase zázraky nečakajte. ALE objavila som voňavý prostriedok na umývanie riadu (nejaká francúzska parfémová výroba značku nemôžem písať ), ktorý som mala odložený a zabudnutý a och, ako som si umývanie užila! Riady voňajú nádherne. 

Tak sa učím byť správne divná a nie hysterická. Dramatizovať život sa naozaj neoplatí, lebo potom prestáva byť krásny a kto by chcel žiť v nepeknom svete? Tak dámy, skúste to aj vy...

Žena doma: Som lenivá mama
Prečítajte si tiež:

Žena doma: Som lenivá mama

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: