Žena doma: Som lenivá mama

Mary K. | 6. november 2017
Žena doma: Som lenivá mama

Nebehaj, obleč sa, neskáč, vyfúkaj, umy sa, zober, polož...dosť! Ani náhodou to takto u mňa doma nevyzerá. Som lenivá mama.

Upratujem, keď má prísť návšteva, dieťa behá bosé, kým ho nezačnú oziabať nohy a keď si potrebujem oholiť nohy (pena na holenie vyzerá podozrivo chutne), zapnem malej Spievankovo. Uprostred dňa. Ona je šťastná, ja spokojná.

Prečítajte si aj: Žena doma: Prvú som nosila, druhú vozím

Nejdem seba a dieťa uštvať krúžkami

Poviem na rovinu: tie, ktoré boli na moje pomery ďaleko, som proste zrušila. S ročným dieťaťom a bez vodičského preukazu musia korčuliarske ambície mojej prváčky (mamíí chcem sa korčuľovať v takých sukniach ligotavých) aj  tenisové sny (Mirka chodí na tenis aj ja chcem) zapadnúť do zabudnutia. Na teraz. Prihlásila som ju na tie, ktoré má v škole a hotovo, raz týždenne sa unúvam do mesta na klavír. To je maximum mojej obety času a nervov presunu v prepchatej MHD. 

Som na materskej a aj keď mám občas nejaké pracovné povinnosti, väčšinu času si užívam. Dni, keď sa z pyžamy aj s malou vyzlečieme, až popoludní, keď ideme po staršiu do školy. Dni, keď od rána blúdim po meste a dieťaťu na obed dám cuckaciu kašičku (fúj, mama), lebo sa mi nechce vrátiť domov. Chvíle, keď tie moje dievky nechám napospas v detskej izbe a ja si čítam. Hodinku, keď môj chlap príde z roboty, ja mu strčím malú do kočíka a vravím „choď“.

O starostiach s kočíkovaním: Žena doma: Vážený pán v modrom aute

Spomaľ, mama

Spomalila som. Moje druhé dieťa na naučilo spomaliť. Neriešiť, vyčkať, nebyť v strehu. Keď si spomeniem, ako som pri prvej nerváčila kvôli režimu, každodenným aktivitám pre matky s deťmi a vareniu, nechápem, kde som na to brala silu. Možno som pred šiestimi rokmi bola lepšia mama. 

Na druhej strane, moja druhá dcérka je schopná aj pol hodinku sa váľať po posteli len tak z boka na bok, hore, dole, ťahať ma za vlasy, žužlať perinu a strašne sa pri tom rehotať. Nemám to srdce ju z tejto obľúbenej aktivity vytiahnuť, lebo sa v centre začína hodina cvičenia s loptičkami.

Tak sme naladili na rovnakú nôtu a máme taký plán, že robíme to, čo sa nám chce, ideme tam, kam chceme a netlačíme na pílu. Usmieva sa a ja s ňou. Sme dve lenivé ženy a tešíme sa zo života.

Žena doma: Čo mi z vás, deti, vyrastie?
Žena doma: Počítam do troch...

 lenivá mama

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: