Žena doma: Rozkošné, alebo zvrátené?

Mary K. | 20. Jul 2017
Žena doma: Rozkošné, alebo zvrátené?

Videli ste reality show, ktorá dokumentuje život malých dievčatiek na súťažiach krásy? Amerika je preslávená týmito desivými showkami, na ktorých sa z malých detí stávajú lascívne umelé bábiky.

„Jessicu to baví, je to jej svet,“ tvrdí v dokumente mama trojročného dievčatka, ktoré sa pri tanečnom vystúpení zúfalo rozplakalo, lebo sa mu pri výskoku odlepila umelá mihalnica.  

Nahnevané dieťa

Lesk a bieda súťaží krásy

Na pódiu sú nastúpené rozkošné dievčatká so širokým úsmevom, nádhernými vlasmi v očarujúcich kostýmoch. Porota ich hodnotí. Vraj aj podľa osobnosti, čo znamená asi toľko, ktoré dieťa má najväčšie sebavedomie a neváha im po vystúpení so žmurknutím oka hodiť šatku z krku. Fakt milučké. Stoja tam, vyprodukované zvrátenou ambíciou ich matiek, ktoré neváhajú založiť dom, aby mali na štartovné, zubné náhrady, parochne a kostýmy pre svoje dieťa. Zabudla som na trénerky. Aj tie stoja balík peňazí. Vďaka nim dieťa hýbe správne bokmi, špúli pery a chodí v topánočkách na opätku. Makajú na tom každý deň aj cez slzy.

Vystresované dieťa

Apropo slzy. Tých je v zákulisí aj na pódiu dosť. Neplačú len malé deti vystresované nezmyselnými situáciami, do ktorých sa nedostali dobrovoľne. Plačú matky. Lebo zabudli doma pančušky, plačú, lebo sa natrénovaný miláčik neusmieva na záverečnej klaňačke a najviac plačú, keď drina  a peniaze vyšli nazmar a ich dievčatko nezaujalo. Tie matky sú mi prudko nesympatické.

Dieťa ako obeť ambície rodičov

„Aj ja som chodila na takéto súťaže. Boli to najkrajšie chvíle môjho života,“ hovorí pyšná mama ocenenej päťročnej Mary, ktorá si povzbudená víťazstvom vyberá z katalógu nové šaty na prehliadku v ďalšom kole súťaže. Pôvodne chcela ísť za peniaze do zábavného parku, ale empatická mama jej plány zrušila. „Musíme ich minúť rozumne, moja. Potrebuješ šaty. Veľa šiat,“ hovorí jej s nacvičeným úsmevom (poznáte to, taký ten silený úsmev,  keď chcete zabrániť tomu, aby vaše dieťa chytilo amok). Mary sa neusmieva, len prikývne.

Dúfam, že ak tieto malé dievčatká vyrastú, tento zvrátený biznis na nich nezanechá stopy. Bolo by mi naozaj veľmi ľúto, ak toto budú najkrajšie chvíle ich života.

Šokuje vás to? Zákulisie súťaží detskej krásy:

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: