Skúsenosti snažiliek: Ako prebudiť bôžika plodnosti?

Redakcia | 8. Mar 2019
Skúsenosti snažiliek: Ako prebudiť bôžika plodnosti?

Keď žena túži po bábätku, urobí (takmer) čokoľvek. Požiadali sme naše čitateľky, aby nám prezradili svoje osobné skúsenosti na tému snažilkovania. Možno sa pri čítaní niektorých vyznaní pobavíte, ale možno aj inšpirujete.

Martina – Ponožky to „istia“

„Počula som kdesi, že ak chcete chlapčeka, mali by sa partneri milovať v ponožkách. Možno sa budete smiať, ale nám to vyšlo – nášho synčeka sme „vyrábali“ v ponožkách...☺ Apropo – ja som veľmi túžila po synovi, ale môj milovaný manžel chcel dcérku – o povere o ponožkách nevedel a dodnes som mu to nepovedala – no ako sa tváril a čudoval, prečo sa milujeme v ponožkách, to radšej nebudem popisovať... Ale viem, že keď budeme pracovať na druhom bábätku, skúsime to bez ponožiek."

Nina – „Iba“ cez neplodné dni

„Ja na povery neverím, nech už sa týkajú čohokoľvek a ani sa v nich vlastne nevyznám. No musím sa niekedy smiať, keď vyjdú... Ja som napríklad otehotnela počas neplodných dní. Kamarátka ma presviedčala, že neexistuje šanca, aby som bola tehotná. No a tá naša neexistujúca šanca má dnes 15 mesiacov.“

Lívia – Ryby a čili

„Od svadby sme sa s manželom pokúšali o dieťatko. Netlačili sme na pílu, ale aj tak sa nedarilo, a tak som tiež pátrala po „receptoch“ typu – hore panva, podlož vankúšom zadok, poloha na psíka atď. A veru skúšali sme a stále nič. Keď som na oddelení šestonedelia, kde pracujem ako sestra, mamičkám pestovala bábätká, mávala som pocit, že mi chýba k šťastiu také malé slniečko.

Raz som sa s jednou tehuľkou zarozprávala. Mala na nočnom stolíku zvláštnu sošku nahého chlapa. Povedala, že je to nejaký bôžik plodnosti a ktorá žena sa dotkne jeho prirodzenia, otehotnie. Jasné, že som ho začala šúchať! Ešte sme sa s kolegyňou smiali, že čo ak náhodou... Neskôr som na to zabudla.

Bola by som veľmi šťastná, keby som otehotnela a je jedno, či by to bol chlapček, či dievča. Ale od skúseného pôrodníka som počula „zaručený“ recept, vraj ak muž konzumuje veľa štipľavého, tak sa narodí dievčatko, a keď veľa rýb, tak chlapček.

Dosť som sa tomu smiala, ale keďže som túžila po dievčatku, tak som môjho drahého manžela stále prosila, nech na večeru spraví chilli con carne. Našťastie, obaja máme radi čili, tak sme sa v jeden aprílový deň obaja napchávali štipľavým jedlom. Otvorili sme si aj fľašu dobrého alkoholu. A večer sme vyskúšali všetky zaručené rady...

A v máji som našla dve ružové čiarky na teste – skoro som vyskočila z kože od radosti. Naša Emma bola presne taká, akú som si ju vysnívala. Keď som odchádzala z pôrodnice, stretla som kolegyňu a dobre sme sa zasmiali na tom, ako to ten bôžik plodnosti naozaj zariadil. Alebo to bolo predsa len štipľavé jedlo? Či sexuálna poloha?

Možno to bolo všetko spolu a možno to bola len náhoda. V každom prípade verím, že keď chceme, tak sa to podarí a netreba sa prehnane snažiť. S manželom sa tešíme zo zdravej, krásnej dcérky a viem, že keď budeme plánovať druhé bábätko, tak mu pripravím skvelého lososa... Čo keď to vyjde a Emmka bude mať bračeka?“

 

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: