Moja ŠPERKOVNICA: Martina Jeck

Eliška Fričovská | 6. Dec 2017
Moja ŠPERKOVNICA: Martina Jeck

Zoznámte sa so zaujímavou ženou. Jednou z tých neobyčajných žien, ktoré robia svet lepším. Dáma, ktorá v MAMA a ja, jednoducho, nemôže chýbať...Martina Jeck.

„Zázraky sa dejú každý deň.“

Dnes vám predstavíme zaujímavú dámu, mamu ktorá našla šťastie v pomoci iným a filantropii. Ako vraví, všetko, čo robí, robí s láskou... „Milujem život, rada stretávam ľudí, rozprávam sa s nimi, cítim ich energiu. Verím, že každé stretnutie má svoj význam a som presvedčená, že zázraky sa dejú denne. To som ja Martina Jeck.“

Krásne veci z dobrých rúk

Pracujem v chránenej dielni, kde spolu s duševne chorými vyrábame prírodné mydielka, sviečky a kopec ďalších krásnych vecičiek. Združujeme 13 chránených dielní v spoločnom projekte Z dobrých rúk. Práca s ľuďmi s postihnutím mi dáva úplne iný rozmer bytia. Pri ľuďoch s postihnutím som sa naučila byť autentická, priama a užívať si prítomný okamih.

Filantropia & darcovstvo

Ďalšou mojou každodennou zastávkou je darcovský portál www.dakujeme.sk. Nie je to len práca, je to život. S ľuďmi, ktorí píšu na dakujeme.sk svoje príbehy prežívam ich každodenné starosti, čítam zdravotnú dokumentáciu a hľadám možnosti pomoci. Priznávam, často si v práci poplačem.

Filantropia a darcovstvo mi dali možnosť pozerať sa na život z úplne inej strany. Dnes viem, že život tých, ktorí potrebujú pomoc a tých, ktorí darujú, nie sú diametrálne odlišné. Na oboch stranách sú ľudia s túžbou a vďačnosťou.

martina jacks

Obchodík s láskou

Všetko, čo robím a kým som, sme spolu so sesternicou Luckou Slovák spojili v Obchodíku s láskou. Predávame výrobky z chránených dielní a od slovenských tvorcov. V našom obchodíku nájdete rôzne krásne veci od rôznych mám, ktoré tvoria svojimi šikovnými rukami. Každé tričko, šálka, náušnice či mydielko nesie príbeh svojho tvorcu. Spoločné majú to, že sú vyrobené s láskou. V obchodíku tiež môžete pomôcť dieťatku z dakujeme.sk. Bez toho by to, jednoducho, nešlo. Nájdete nás v City Hotel Bratislava na Seberíniho ulici v Ružinove. Tešíme sa na vás!  

Moje všetko, najlepšie učiteľky života...

Som mamou dvoch dievčat, 11-ročnej Kristínky a 7-ročnej Ninky. Sú stredom môjho života. Musím povedať, že sú mojimi najväčšími učiteľmi. Nie vždy to bolo, a je, s nimi jednoduché, ale ľúbim ich najviac na svete. Učia ma bezpodmienečnej láske... Veď to poznáte...

martina jacks

Záhrada, hudba a ľudia

Ideálny relax je moja záhrada, hudba a ľudia, ktorí sú mi obzvlášť blízki. Som spevavá, teda stále spievam a tancujem. Tancujem v kuchyni, v obchodíku aj na úradoch. V podstate všade, kde hrá hudba. Moje deti sa za mňa často hanbia, ale neviem si pomôcť, žije to vo mne. Každé moje životné obdobie je spojené s pesničkou. Teraz sú to „Hej, Sokoly!“ Asi preto, že náš obchodík s láskou je šmrncnutý do folku.

Čo pre mňa znamená dobro?

Dobro pre mňa znamená robiť aj každodenné, bežné veci s láskou. Môj život dostáva smer v závislosti od mojich myšlienok a pocitov. Som intuitívna a pocitová.

martina jeck

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: