Tri jedlá stále dookola

Michaela Klamová | 11. október 2022
Tri jedlá dookola

Čo si prosíš papať? Nepovedz, že zasa cestoviny! Deti a ich stravovacie preferencie dokážu rodičov pekne potrápiť. To, akí z nich budú jedáci, záleží nielen od prístupu rodičov k jedlu a stravovaniu ako takému. Karty zamiešava aj evolúcia.

Sladká a slaná chuť - prečo ich máme najradšej?

Rodíme sa s prirodzenou preferenciou sladkej chuti. Materské mlieko, prvá strava človeka, má sladkú chuť a aj ďalšie potraviny nám sladkou chuťou signalizujú, že nám dodajú dostatok energie. Vrodená je aj slaná chuť. Teraz nemyslíme slanú ako soľ, ale chuť „nesladkých“ potravín ako napríklad mäso či syr. Táto plná chuť nášmu telu hlási prísun dôležitých bielkovín.

Prečo toľko detí odmieta zeleninu?

Mnoho druhov zeleniny má trpkú chuť (kým si na ňu zvyknete a prestanete ju vnímať) a z evolučného hľadiska sme naučení, že trpké, nepríjemne chutiace veci bývajú zvyčajne jedovaté. 

Aj textúra stravy vie deťom pokaziť jedlo. Stačí, že prejdete z hladkej kaše na kašu s kúskami a už je problém. Aj toto má svoje jednoduché vysvetlenie. Neznáme štruktúry v jedle nám hlásia nejaký problém a to, že jedlo je pravdepodobne kontaminované. Aj v dospelosti, ak počas žuvania narazíte na čosi neočakávané ako kamienok, piesok alebo zvláštna chuť, váš prvý inštinkt je jedlo vypľuť.

Majte preto viac pochopenia pre deti bojkotujúce príkrmy, čaká ich ešte dlhá cesta spoznávania.

Zdroj: www.mother.ly

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: